Strany tzv. „demobloku“ se zase neuměly shodnout na podpoře jediného kandidáta, a vládní koalice tak v pohodě schválila kandidáta prezidenta Zemana.
Milion chvilek v případě zvolení pana Křečka vyhrožoval demonstrací, což mohl premiér Babiš vzít jako výzvu a odpovědět chvilkařům „Tak jo, klidně můžete, ukažte se!“.
Vyhrál tak rasismus, který paradoxně zaznívá z úst pana Křečka ve výrocích o Romech, které by jako ombudsman naopak měl chránit.
„I když považuji institut ombudsmana za zbytečný, v tomto případě jsem rád, že byl pan Křeček zvolen a gratuluji. Chci věřit tomu, že jeho zvolením se úřad z aktivistického hnízda na podporu migrantů, parazitů a nepřizpůsobivých, vrátí k původnímu účelu,“ uvedl hned po zvolení Stanislava Křečka na svém Twitteru Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti.
Kandidátem prezidenta Zemana mohl být pan Křeček také proto, že podobně jako prezident nemá problém roky veřejně lhát (Křeček o svém titulu).
Nyní bude zajímavé sledovat jaká je skutečná síla Milionu chvilek, zda budou umět naplnit náměstí i v případě takové „maličkosti“ jako je post ombudsmana, tedy něco hluboce pod rozlišením většiny Čechů.
Premiér Babiš má dobrou výchozí pozici v tom, že již několikrát nepřistoupil na výzvy Milionu chvilek (aby se s nimi osobně sešel, později dokonce aby odstoupil), a vůbec nic se nestalo.
Takže pokud se teď bude konat obyčejná demonstrace, na kterou premiér Babiš opět nebude nijak reagovat, může to znamenat velkou diskreditaci demonstrací jako už v podstatě neúčinného nástroje demokracie, potažmo také spolku Milion chvilek pro demokracii.